top of page

Kai užlieja tyla: siaubingos išlaidos ir emocinė katastrofa

Remiantis Lietuvos draudimo bendrovių duomenimis, statistika apie nelaimes namuose išties bauginanti ir kelianti nerimą: kasdien vidutiniškai užregistruojama 18 būsto užliejimo atvejų, o vidutinė žalos kaina siekia 535 eurus. Tačiau, kai tokie nelaimingi incidentai paliečia kaimynų nekilnojamąjį turtą, ar sugadina brangias medines grindis, išlaidos gali išaugti nuo 10 000 iki 50 000 eurų. Tokia finansinė našta ir didžiulė emocinė įtampa, kurią sukelia su vandens užliejimu susijusios avarijos, pabrėžia, kad labai svarbu imtis atsargumo priemonių.Paveikslėlyje moteris sėdi ant kilimo kambaryje su skėčiu, nes jos butą užliejo kaimynai iš viršaus

Kasdienio gyvenimo sūkuryje mūsų būsto saugumas įgauna ypatingą svarbą, ypač kai būname išvykę, pasikliaudami savo asmeninių erdvių neliečiamumu. Bet už šio saugumo jausmo slypi grėsmės, galinčios paversti mūsų saugų prieglobstį katastrofos vieta, ypač dėl vandens padarytos žalos. Sugedusi  buitinė technika, trūkusi radiatoriaus sklendė,  pratekanti santechnika ar užliejantis potvynio vanduo, tai tik maža šių bėdų dalis. Ši problema Lietuvoje tampa vis aktualesnė, todėl daug dėmesio skiriama novatoriškiems tokių bendrovių kaip CENTINA ir ARM Technology, kuri sukūrė LABA-TEX vandenį sugeriančius kilimėlius ir barjerus, sprendimams.

 

Pasak UAB CENTINA, kuri teikia skubią avarinę santechnikų pagalbą, direktorės Jūratės Babianskienės, "pirmosios avarijos akimirkos yra kritinės, kai vanduo pradeda plisti į kitas erdves. Atsiduriame streso kupinose lenktynėse su laiku, ypač vėlyvuoju paros metu, kai svarbiausia yra lokalizuoti užliejimą." Ši įžvalga atskleidžia skubų greito reagavimo priemonių poreikį po vandens sukeltų avarinių situacijų namuose.

 

Panašiai svarsto ir UAB Arm Technology įsteigėjas Redžinaldas Mickus, kalbėdamas apie LABA-TEX - produktų, skirtų veiksmingai kovoti su netikėtais vandens pratekėjimais ir išsiliejimais, linijos atsiradimą. "Asmeninė nelaimė dėl radiatoriaus gedimo pastūmėjo mane ieškoti novatoriško sprendimo – kaip per sekundes sustabdyti vandens plitimą. LABA-TEX vandenį sugeriantys kilimėliai ir barjerai ir buvo sukurti siekiant greitai ir veiksmingai spręsti tokias buitines katastrofas", - aiškina Redžinaldas. Šiandien LABA-TEX, kurios pagrindinis akcentas yra absorbcija, paprastumas ir ekologiškumas, yra vilties spindulys daugeliui Lietuvos gyventojų.

 

Šių sprendimų rimtumo negalime nuvertinti, ypač atsižvelgdami į Lietuvos draudikų statistiką. Jų duomenys atspindi ne tik finansinius užliejimų padarinius, bet ir šiuos įvykius lydinčius emocinius išgyvenimus, dėl ko pabrėžiama veiksmingų prevencinių sprendimų svarba.

 

CENTINA ir Arm Technology partnerystė pabrėžia ankstyvosios prevencijos privalumus. Lietuvoje sukurti ir gaminami LABA-TEX vandenį sugeriantys kilimėliai ir barjerai veikia kaip pirmoji apsaugos nuo vandens padarytos žalos linija. Šie gaminiai puikiai sugeria didelius vandens kiekius, išbrinkę virsta patikima užtvara, ir yra nekenksmingi aplinkai, taip demonstruojamas įsipareigojimas siekti tvarumo.

 

Vandens keliami pavojai nepaiso šventinių dienų, todėl prieš palikdami namus be priežiūros, privalote tam pasiruošti. Naudodami pažangius LABA-TEX siūlomus sprendimus, pavyzdžiui, vandenį sugeriančius kilimėlius ir barjerus, galite gerokai sumažinti vandens žalos riziką. Šių gaminių strateginis išdėstymas jautriose vietose, pavyzdžiui, prie svarbiausių buitinių prietaisų, tokių kaip skalbimo mašinos ir indaplovės, po kriauklėmis, netoli tualetų ir prie lauko durų, yra prevencinis žingsnis prieš vandens užliejimo sukeltas nelaimes. Šie kruopščiai suprojektuoti novatoriški sprendimai puikiai sugeria išsiliejusį vandenį ir užkerta kelią jo plitimui, taip apsaugodami ne tik jūsų, bet ir kaimynų namus nuo užliejimo grėsmės.

 

Be to, negalima nuvertinti bendruomenės paramos svarbos galimos nelaimės metu. Protinga būtų informuoti patikimą kaimyną, draugą ar šeimos narį apie savo išvykimą ir suteikti jiems kontaktinę informaciją, įskaitant avarinių santechnikos paslaugų, kaip UAB CENTINA, informaciją. Taip užtikrinsite greitą reagavimą į iškilusias problemas ir sumažinsite žalą. Tokios priemonės yra dvigubos prevencijos ir pasirengimo strategijos pavyzdys, atspindintis visapusišką CENTINA ir ARM Technology propaguojamą požiūrį į namų apsaugą nuo su vandens užpylimu susijusių avarijų.

 

Apibendrinant galima teigti, kad CENTINA ir ARM Technology partnerystė skatinanti LABA-TEX sprendimų plėtrą, atveria kelią kovai su vandens išsiliejimų ir pratekėjimų daroma žala Lietuvos namų ūkiams. Šios įmonės, orientuotos į greitą reakciją, patogumą ir ekologinę atsakomybę, saugo ne tik fizinį turtą, bet taip pat emocinę gyventojų savijautą. Su nekantrumu belaukiant parodos RESTA 2024 Litexpo parodų centre, kur ARM Technology pristatys skaitmenizuotą požiūrį į vandens žalos prevenciją, akivaizdu, kad slaptas grėsmes, kylančias mūsų namuose, galima efektyviai valdyti, o tai leidžia sugrįžti į saugią, sausą ir jaukią namų aplinką.14 peržiūrų0 komentarų

Comentarios


bottom of page