top of page

Lietuvos gyventojų ir įmonių siaubas: nuostoliai dėl užpylimo ir potvynių 🤯

Atnaujinta: 02-28

Pastaruoju metu potvynių keliamas pavojus peržengia tiesiog nepatogumų ribas ir tampa dideliu rūpesčiu tiek namų ūkiams, tiek ir įmonėms. Kita vertus, vandens daroma žala, kuria sukelia sugedę prietaisai, susidėvėjusi santechnika, o kartais ir kaimynų aplaidumas, yra plačiai paplitusi problema, trikdanti buitį ir daranti didelę finansinę žalą. Šis straipsnis, parengtas remiantis pranešimais ir įžvalgomis, aiškinasi problemas, susijusias su potvynių ir užpylimų prevencija, pabrėžiant  praktines priemones ir novatoriškus sprendimus.


Pavasario potvynių vanduo užliejo kaimo sodybą.

Problemos mastas

 

Naujausi pagrindinių Lietuvos draudimo bendrovių duomenys piešia niūrų užliejimo situacijos vaizdą. Lietuvos Draudimas praneša apie nerimą keliančius užliejimo atvejus: kasdien vidutiniškai nukenčia 28 namai, o tai reiškia, kad per metus 14 % išaugo kompensacijų skaičius (Lietuvos Draudimas, 2023 m.). Panašiai ir ERGO Lietuva pabrėžia didelę finansinę žalą namų savininkams, nes nuostoliai dažnai siekia šimtus tūkstančių (ERGO Lietuva, 2019). Šie skaičiai ne tik apibūdina problemą kiekybiškai, bet ir išryškina nukentėjusių asmenų patiriamą emocinę ir finansinę įtampą.

 

Kaltininkai ir prevencinės priemonės

 

Tiriant šių nelaimingų atsitikimų priežastis, išryškėja bendras bruožas: dauguma jų kyla dėl netinkamai veikiančių prietaisų, susidėvėjusių žarnų ir santechnikos gedimų, prie problemos taip pat nemažai prisideda atsitiktiniai užpylimai. Pagrindinės priežastys gali būti šalinamos reguliariai atliekant techninę priežiūrą, laiku keičiant senas dalis ir didinant visuomenės informuotumą apie vandens naudojimą ir prietaisų eksploatavimą (if draudimas, 2024).

 

Draudimo ir neatidėliotinų veiksmų vaidmuo

 

Draudimas tampa labai svarbiu komponentu valdant finansinę riziką, susijusią su vandens padaryta žala, ir suteikia namų ir verslų savininkams saugumo garantijas. Tačiau vien draudimo nepakanka. Nedelsiant imtis veiksmų įvykus nuotėkiui ar užpylimui yra labai svarbu siekiant sumažinti žalą, pabrėžiant greito reagavimo ir profesionalaus įsikišimo svarbą.

 

Novatoriškų sprendimų paieška: Laba-Tex gaminiai

 

Ieškant visapusiškos potvynių prevencijos, dėmesio centre atsiduria inovatyvūs sprendimai, pavyzdžiui, Laba-Tex vandenį sugeriantys kilimėliai ir barjerai, kurie išbrinkę virsta patikima užtvara, saugančia nuo tolimesnio vandens plitimo. Šie sprendimai, kuriuos Lietuvoje sukūrė ir gamina www.armtechnology.eu , yra proaktyvi apsauga nuo vandens pratekėjimo, siūlantys prieinamą ir veiksmingą būdą, kaip apsaugoti namus ir įmonės nuo vandens padarytos žalos.

 

Daugiau nei individualios problemos

 

Užpylimai ir potvyniai nėra vien tik atskirų namų ūkių ar organizacijų bėda, bet ir platesnės bendruomenės ar net valstybės iššūkis. Smarkus potvynis Šilutėje, kai dėl staigaus vandens lygio pakilimo buvo izoliuoti 15 kaimų, pabrėžia itin svarbią pasirengimo ir infrastruktūros atsparumo svarbą (Delfi.lt, 2024a). Analogiškai naujieji Kauno rajonai, susiduriantys su nuotekų grįžtamojo srauto problemomis dėl netinkamų lietaus nuotekų valdymo sistemų, išryškina neatidėliotiną infrastruktūros gerinimo poreikį (Lrytas.lt, 2024). Remiantis šia apžvalga, atkreipiamas dėmesys į klimato kaitos poveikį, dėl kurio, kaip tikimasi, potvynių dažnumas ir stiprumas didės, todėl skubiai reikia imtis visapusiškų pasirengimo priemonių (Delfi.lt, 2024b).

 

Bendras požiūris į potvynių valdymą

 

Potvynių iššūkis Lietuvoje reikalauja visapusiško sprendimo, apimančio reguliarią technikos priežiūrą, savalaikį remontą ir strateginį inovatyvių produktų, tokių kaip Laba-Tex, naudojimą. Šis vieningas požiūris, apjungiantis individualias, bendruomenės ir valstybės pastangas, pabrėžia pasirengimo ir aktyvių priemonių svarbą kuriant atsparumą būsimiems potvyniams ir užpylimams.


Išlikite saugūs ir sausi su Laba-Tex - jūsų žaibišku atsaku į netikėtumus dėl vandens išsiliejimo. Apsilankykite mūsų el. parduotuvėje ir užsitikrinkite ramybę jau šiandien! 🛍️🏷️

15 peržiūrų0 komentarų

댓글


bottom of page